Українська
Увійти або зареєструватися
Товарів 0 на суму 0 грн.
Скрыть
ingalator.chief@gmail.com
617-031-500

Що криється за словом небулайзер

На сучасному ринку медичної техніки представлені різні пристрої для лікування респіраторних захворювань – інгалятори і небулайзери. Спробуємо розібратися в їх відмінностях. 


У слові небулайзер лежить корінь, що походить від латинського «небула» - хмара, оскільки в цьому апараті ліки перетвориться до стану пари. 
 Інгалятор ж походить від латинського «инхало», тобто «вдихаю», оскільки це пристрій призначений для введення ліків в легені шляхом вдихання. По суті, різниці між цими пристроями немає ніякої, швидше за все, це слова-синоніми. 


 Використання інгаляторів відіграє важливу роль при лікуванні респіраторних захворювань, оскільки вдихання лікарських засобів, трав'яних відварів допомагає знищити інфекцію, локалізувати вогнище запалення. Інгаляції істотно прискорюють процес одужання, до того ж, допомагають купірувати напади кашлю, задухи.


 В залежності від моделі інгалятора і особливостей його конструкції, в камеру можна заливати мінеральну воду – лікувальний ефект від такої процедури можна порівняти з відпочинком на морі.


Інгалятори класифікуються на чотири великі групи, за принципом роботи: парові, компресорні, ультразвукові, меш-інгалятори. 


Парові пристрої вважаються самими примітивними – вони працюють за принципом підігріву і випаровування ліки. Важливою перевагою цього пристрою є можливість використання ефірних масел, пари яких пом'якшують подразнену слизову оболонку дихальних шляхів. Втім, ця різновид ефективна тільки при лікуванні носоглотки і верхніх відділів дихальної системи. 


У ультразвуковий інгалятор також можна заливати ефірні олії, відвари трав, мінеральну воду. Однак, перш, ніж використовувати той чи інший засіб, важливо ознайомитися з інструкцією. Цей різновид інгалятора можна використовувати і для ароматерапії, а також для очищення шкіри обличчя. Ключовими перевагами інгаляторів, що працюють за принципом ультразвуку, є низький рівень шуму, компактні розміри. 


Компресорні небулайзери, які виробляють потік ліки з частинками розміром менше 5 мікрон, відрізняються універсальністю. З компрессорныминебулайзерами можна застосовувати ліки широкого спектру, в тому числі гормональні та антибіотики. 


Меш інгалятори вважаються останньою сходинкою у розвитку цієї техніки, працюють на основі поєднання ультразвукових коливань і спеціальної сітчастої мембрани. Крізь її отвори продавлюються частинки ліки, на які воно подрібнюється під дією ультразвуку. В меш інгаляторах можна використовувати будь-які ліки, за винятком масляних розчинів. Також вони відрізняються дуже низьким рівнем шуму і компактними габаритами – меш інгалятори легко поміщаються в кишені.

 


06.01.2016 12.00